جزئیات خبر


طی 5 ماه نخست سال جاری صورت گرفت؛

تولید 10950 مترمربع سنگ پلاک در کارخانه گرانیت‌بری سنگ بست

تولید 10950 مترمربع سنگ پلاک در کارخانه گرانیت‌بری سنگ بست
1395/7/14

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی گفت: طی 5 ماه نخست سال جاری، حدود 10 هزار و 950 متر مربع سنگ پلاک در کارخانه گرانیت بری سنگ بست تولید شد.

محمد عارف عارفی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 1394، از افزایش 12 درصدی برخوردار است.

وی ادامه داد: این مقدار تولید مربوط به کارخانه گرانیت بری سنگ بست می باشد که علیرغم رکود حاصل بر بازار و تعطیلی قسمت عمده ای از کارخانجات تولیدی، محقق شده است.

عارفی، خرید و نصب تعدادی از ماشین آلات خطوط جدید برای کارخانه گرانیت سنگ بست را یکی از دلایل افزایش تولید امسال دانست و افزود: این ماشین آلات، قابلیت برش سنگ تا عرض 80 سانتیمتر در این کارخانه را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: یکی از موارد محقق شده در سال 1395، کاهش هزینه های تولیدی و عملیاتی بوده که خرید و نصب ماشین آلات جدید نیز در این امر بسیار موثر بوده است.

عارفی درباره گستره فعالیت این شرکت گفت: شرکت معادن قدس رضوی علاوه بر تامین سنگ اماکن متبرکه و شرکت های آستان قدس رضوی، در بسیاری از پروژه های ملی و استانی حضور پر رنگی داشته است.

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی ادامه داد: از جمله این پروژه های می توان به ایستگاه های روگذر و زیرگذر قطار شهری مشهد، عرصه میدان شهداء مشهد، طرح بازسازی حرم مطهرحضرت رضا(ع)، هسته مرکزی ترمینال مشهد، ساختمان توسعه شهرداری مشهد، کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان، آرامگاه شهید مدرس کاشمر، نماسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد، نوسازی مدارس استان فاروج، موسسه داروئی و بهداشتی رضوی مشهد و ... اشاره کرد.

230-95            

نظر شما