جزئیات خبر


طی 5 ماه نخست سال 1395 صورت گرفت؛

افزایش 22 درصدی تولید سنگ کوپ توسط شرکت معادن قدس رضوی

افزایش 22 درصدی تولید سنگ کوپ توسط شرکت معادن قدس رضوی
1395/7/13

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی از افزایش 22 درصدی تولید سنگ کوپ توسط این شرکت خبر داد.

محمدعارف عارفی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی 5 ماهه نخست سال جاری، 15 هزار و 970 تن سنگ کوپ گرانیت در معادن تحت پوشش این شرکت تولید شده است.

وی این مقدار تولید را مربوط به معادن تحت اختیار شرکت به ویژه معادن حوزه خراسان جنوبی دانست و افزود: خوشبختانه این مهم، علیرغم رکود حاصل بر بازار و تعطیلی قسمت عمده ای از معادن کشور، محقق شده است.

عارفی ادامه داد: بعد از سفر مقام معظم رهبری در سال 1376 به منطقه نهبندان و خراسان جنوبی و تاکیدات معظم له مبنی بر سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، فعالیت معدنی شرکت در این منطقه آغاز شد که تاکنون برخلاف فراز و نشیب های متعدد اقتصادی در جامعه، با عنایات خاصه صاحب دستگاه(حضرت امام رضا (ع) )، شاهد افزایش تولیدات طی سال جاری بوده ایم، در حالی که بسیاری از معادن استان در حال حاضر تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند.

وی با اشاره به مصرف و فرآوری مقدار زیادی از تولیدات معادن این شرکت در کارخانجات معادن قدس رضوی به عنوان ماده اولیه و خام که به صورت سنگ کوپ هستند، افزود: این موضوع و چرخه تولید بوجود آمده، در دوام تولید معادن شرکت بسیار حائز اهمیت و اثر گذار بوده است.

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی ادامه داد: حدود 98 درصد نیروهای شاغل در معادن این شرکت، بومی منطقه نهبندان و خراسان جنوبی هستند.

عارفی اضافه کرد: همین موضوع باعث شده تا مقامات استان، بارها از خدمات آستان قدس رضوی و ایجاد اشتغال حاصل از آن، قدردانی کنند.

228-95            

نظر شما