جزئیات خبر


طی 6 ماه نخست سال 1394؛

26 هزار متر مربع سنگ در بخش صنعت شرکت «معادن قدس رضوی» تولید شد

26 هزار متر مربع سنگ در بخش صنعت شرکت «معادن قدس رضوی» تولید شد
1394/8/3

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی گفت: طی 6 ماه ابتدایی امسال، بیش از 26 هزار متر مربع سنگ پلاک در بخش صنعت این شرکت تولید شد.

«محمد عارف عارفی» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: این مقدار تولید مربوط به کارخانجات گرانیت بری سنگ بست و گرانیت بری نهبندان است.

وی ادامه داد: از مجموع تولید، سهم کارخانه گرانیت بری سنگ بست 13 هزار و 300 متر مربع انواع سنگ های گرانیت ساختمانی و جداول می باشد.

عارفی اضافه کرد: علاوه بر این، کارخانه گرانیت بری نهبندان نیز طی این مدت 13 هزار و 100 متر مربع سنگ هایی همچون گرانیت گل پنبه ای، خاکستری، کرم، سبز و... تولید کرده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات نصب خط برش جدید سنگ در کارخانه سنگ بست خاطر نشان کرد: مزایایی همچون وجود فضای 5 هکتاری، سالن تولید بزرگ و سوله های مجاور، امتیاز یک مگاواتی برق و... در کارخانه سنگ بست، زمینه افزایش خطوط تولید جدید در این کارخانه را ایجاد کرده است.

عارفی ادامه داد: با نصب و راه اندازی این خط، قابلیت برش انواع سنگ گرانیت، مرمریت و تراورتن فراهم خواهد شد.

وی درباره نقش شرکت معادن قدس رضوی در ایجاد اشتغال در حوزه صنعت تصریح کرد: در حال حاضر 25 نفر در کارخانجات گرانیت بری نهبندان و گرانیت بری سنگ بست مشغول به کار هستند که بیشتر آن ها از نیروهای بومی می باشند.

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی خواستار همراهی بیشتر مسئولان استان خراسان جنوبی برای حضور فعال تر در این عرصه شد و افزود: این مشکل به علاوه کمبود امکانات صنعتی، موجب فرار سرمایه گذاران از این مناطق حتی با وجود زیرساخت های مناسب شده است.

329-94

نظر شما