جزئیات خبر


طی 6 ماه نخست امسال؛

15 هزار تن سنگ کوپ در بخش معدن و شرکت «معادن قدس رضوی» تولید شد

15 هزار تن سنگ کوپ در بخش معدن و شرکت «معادن قدس رضوی» تولید شد
1394/7/27

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی از تولید حدود 15 هزار تن سنگ کوپ در بخش معدن این شرکت طی 6 ماه ابتدایی سال 1394 خبر داد.

«محمد عارف عارفی» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: طی این مدت با فعالیت نیروهای معادن شرکت، بالغ 10 هزار تن سنگ کوپ در معدن ده مرغ نهبندان از ابتدای سال 1394 تولید شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، معدن چاه وک نهبندان نیز با تولید حدود 5 هزار تن سنگ کوپ، یکی از 3 معدن فعال شرکت معادن قدس رضوی به شمار می رود که تولیدات آن برای ساخت مصنوعات سنگى، سنگ های ساختمانی، مصنوعات هنرى، مجسمه سازى، یادبود ها، خرده سنگ، پودر سنگ و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

عارفی با بیان این که عملیات اکتشاف در پیشکار های جدید معدن خلج در حال انجام است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در 6 ماه دوم امسال، به تولید مناسبی در این معدن برسیم.

وی اضافه کرد: این شرکت در بخش معدن، 10 معدن سنگ گرانیت دارای پروانه بهره برداری دارد که در حال حاضر معادن گرانیت ده مرغ نهبندان، گرانیت چاه وک نهبندان و سنگ مرمریت خلج مشهد فعال هستند.

عارفی ظرفیت های معدنی در استان های خراسان را مناسب عنوان کرد و افزود: این ظرفیت ها می تواند علاوه بر سودآوری، عاملی برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم باشد.

سرپرست شرکت معادن قدس رضوی مهم ترین شاخصه تولیدات این شرکت را استاندارد بودن، کیفیت مناسب، پشتوانه تولید و نام و نشان مبارک آستان قدس رضوی دانست و بیان کرد: برند رضوی به عنوان برندی شناخته شده و مطرح در عرصه معدن به شمار می رود.

317-94

نظر شما